„Julia Janus“ per 10 metų tapo vienu ryškiausių mados projektų Lietuvoje. Kaip ir visi projektai, jis buvo baigtinis. Sustabdžiau jį dėl netvarios aplinkos. Norėjosi pergalvoti savo kūrybos modelį, atsižvelgiant į pokytį, kurį patiria visa mados industrija. Man labai padėjo pandemijos metai, kai mados vartojimas itin pakito, pagilindamas ir pagreitindamas vartojimo mažėjimo, sąmoningėjimo procesą.

Taip atsirado mini kolekcijos-kapsulės meno kūrinio emocinės dėlionės mados projektas.

Kapsulės

Aš kuriu aplinką. Kiekvienas projektas, kapsulė - tai tarsi holistinis žaidimas, kai iš meno kūrinio, patyrimo, atsiminimų gimsta daiktai. Daiktai arba kiti meno kūriniai. Iš tapybos darbo, skulptūros, fotografijos, knygos - visko ką tuo metu kuriu gali gimti naujas pasaulis: rūbai, aksesuarai, juvelyrika, indai, baldai, bet kokie žmogaus aplinkos elementai.

Kapsulė mados „žargone“ reiškia 5-10 modelių mini kolekciją, kurią galima derinti ant savęs arba aplink save tarpusavyje kaip dėlionę ar konstruktoriaus žaidimą. Visi kūriniai tarpusavyje dera taip, kad atsiranda galimybė „panerti“ į meno kūrinio emociją, „išsinešti“ menininko rankos prisilietimą ant savęs.

Dekonstruoju savo kuriamo meno idėją ant įvairių žmogaus aplinkos daiktų, teigdama kad mada yra meno terapija, performansas, kuriame dalyvaudamas žmogus  tampa jo dalimi savo pasaulyje.

Kiekvienas, pasirinkęs nešioti, naudotis meno kūrinio atvaizdu tampa ir mano kūrybinio performanso dalimi.

Išankstinis užsakymas

Mane labai džiugina naujas, tvaresnis išankstinio užsakymo verslo modelis. Visi produktai gaminami tik po užsakymo. Tai padeda išvengti produkcijos pertekliaus, sukaupto sandėliuose, perteklinio audinių įsigijimo, gamybos, sandėlių nuomos ir netvarių sąnaudų, nesveikai užkeltos pardavimo kainos.

Kapsulė „Trys + viena”

„Trys + viena” pavadinimas nusako, kad mada šioje kapsulėje yra trijų tapybos darbų ir vienos skulptūros meninio lauko refleksija, atspindys. Paveikslai „Ir tik žiežirbos lėks“, „Gyvas vanduo“, „Slapta mintis“ ir plius viena skulptūra „Žalia šviesa“, kuri tuo pačiu yra senas manekeno torsas iš pirmojo „Julia Janus“ mados periodo. Po parduotuvių uždarymo, torsas liko neparduotas dėl nuskilusios kaklo dalies. Taip jis virto tapybos darbu - skulptūra, kurią pavadinau „Žalia šviesa“. Kiekvieno darbo fragmentą perkėliau į rūbų marginimą, pasirinktos drabužių spalvos išplaukia iš tapybos darbų kolorito.

„Trys + viena” kapsulės kūryboje ir gamyboje susijungia trys stiprūs partneriai, žinomi mados prekės ženklai: „Art-on“, „Due.“ ir „Julia Janus“.

„Due.“ perkelia tapybos darbus ant tamprių modelio. „Art-on“ – ant marškinėlių, suknelių ir džemperių, padeda įgyvendinti visus šios kapsulės viršutinių drabužių modelius. Partneriai parduoda kapsulės produktus savo e-parduotuvėse.

„Gyvas vanduo“

2020 vasarą Vilniuje, greta Bernardinų sodo esantis Fluxus tiltas apsipylė menininko Oskaro Gudo dviem 12 metrų vandens kriokliais. Meninė instaliacija pavadinta „Prakriti“, reiškianti gamtą, šaltinį ir pirmapradę, apčiuopiamąją, materialią būseną, po kuria slypi išsilaisvinimas. Instaliacijos kuriamas upės vaizdas per krentantį vandenį tapo mano tapybos darbo inspiracija.

„Ir tik žiežirbos lėks“

Tvankią vasaros naktį tūkstančiai vabzdžių sukasi aplink gatvės žibintą. Šviesa juos traukia, jie tiki ja, ilgisi jos, skrenda į ją, atsitrenkia ir vėl lekia, suka ratus, kartoja kelią link šviesos. Savo šviesos ilgesio šokiu jie sukuria nuostabų šviečiančių, chaotiškai, tačiau kryptingai judančių žiburėlių lauką. Užburiantis šviesos vabalėlių judėjimas – amžinas mūsų minčių šokis, veržimasis į šviesą, į geresnę įsivaizduojamą būseną.

„Slapta mintis“

Kiekviena mintis, idėja, sumanymas yra slaptas kol neišsakytas nors vienam asmeniui. Slaptos mintys šmėsteli ir išnyksta, kai kurios sugrįžta, kai kurios ištinka „eureka“ atradimo jausmu, tampa žodžiu ir kūnu, tokiu būdu gimdamos pasauliui. Galvoju, kad ir sielos kaip mintys šmėsteli nuolat tarp mūsų, likdamos paslaptimi kol susiformuoja vieta ir galimybė tapti kūnu. 

„Žalia šviesa“

Senas manekeno torsas iš pirmojo „Julia Janus“ mados periodo. Po parduotuvių uždarymo, torsas liko neparduotas dėl nuskilusios kaklo dalies. Tą dieną  saulės šviesa krito per gerokai ūgtelėjusius kambarinių augalų lapus taip, kad geltonai žalios spalvos, kontraste su mėlynais šešėliais tiesiog svaigino savo intensyvių spalvų koloritu. Drobe aptrauktas rėmas atrodė per plokščias perteikti tam gyvybės liudijimui. Taip „ sužeistas‘ manekeno torsas virto tapybos darbu- skulptūra, kurią pavadinau „ Žalia šviesa“. 

Pati sau modelis

2020 m. kurdama tapybos darbus, po to mados stilių, bei naują „Julia Janus“ koncepciją dėl pandemijos visą laiką praleidau namuose.

Natūraliai kolekcijos Lookbook‘ui ir „editorial“ fotosesijai tapau pati sau modeliu ir namuose radau tas vietas, kurios atspindi mano inspiracijos šaltinių - tapybos darbų vibracijas.