Įvietinto meno gatvių galerija ARTerija, Vilnius, Dubingiai, Anykščiai

Kodėl vienos senamiesčio vietos gyvos ir lankomos, tuo metu kitos apmirusios ir pritrūksta taip pirmų aukštų verslams reikalingų praeivių?

Jau penktus metus kuruoju atviro meno gatvių instaliacijų galeriją ARTeriją. 2018 m Galerija buvo sukurta tam kad padėtų išspręsti Stiklių gatvės ( Vilnius)  lankomumo problemą.

Gatvė turėjo tik tranzitinį lankytojų srautą, žmonės arba trumpino kelią, perbėgdami ja iš Rotušės aikštės į Dominikonų, arba ja eidavo didelės grupinės ekskursijos, kurios nesustodavo gatvėje, tai tokie keliautojai kurie per tris dienas aplanko visas tris Baltijos šalis, tai reiškia kad jie beveik neklaidžiodavo senamiesčio gatvelėmis atskirai tam kad paliktų dalį pinigų vietos verslui.

DIZAINO SPRENDIMAS – ARTerija

Galerija ARTerija sukūrė vietas, platformą gatvėse, kuriose kas pusę metų keičiasi meninės instaliacijos. Menininkai ieško instaliacijos koncepcijos, sinergijos su vietos kultūros paveldu. Kai paroda baigiasi Vilniaus senamiestyje, ieškome jai vietos kituose miestuose. ARTerija kaip kraujotaka plinta miesto gatvėmis ir iš miesto į miestą.

Į patrauklias, įdomias instaliacijų lokacijas plaukia žmonių srautas ieškantis reginių, norintis pamatyti kai ką neįprasto. Instaliacijų vietos tampa senojo miesto „must see“ lokacija. Toje pradeda keistis ekonominė ir kultūrinė ekosistema.

Galerija Arterija surengė paroda ir kituose Lietuvos  miestuose – Dubingiuose, Anykščiuose, Rokiškyje.

Galerija veikia bendradarbiaujant su miestų savivaldybėmis ir privačiais vietų akcininkais.

Visos galerijoje ARterija eksponuotos instaliacijos ir parodos yra išnuomojamos, kuruojamos kitose lokacijose.