Vietokūra

Stiklo kvartalas

Bendruomeninis projektas, siekiant Vilniaus senamiesčio kvartale atgaivinti apmirusius polius ir sukurti kultūrinius maršrutus, pasakojančius unikalias istorijas, novatoriškai jas pateikiant pritraukti kultūros vartotojų, lėtojo turizmo mėgėjų grupes. Vilniaus senamiestyje yra Stiklių, Gaono, Žydų ir M. Antokolskio gatves apimantis kvartalas, kurį 2018 m. rudenį susirinkusi Verslo ir kultūros bendruomenė pavadino Stiklo kvartalu.

Tai visiems žinomas ir nežinomas senamiesčio rajonas, kurio istorijos dėl begalės sluoksnių ir besikeičiančių kultūrų liko nepapasakotos. Kuriu kvartalo identiteto pozicionavimą tam, kad jį iš naujo atrastų vilniečiai bei sostinės svečiai. Tai labai jauki, matoma, bet kartu paslėpta (nes yra šalia pagrindinių Vokiečių ir Didžiosios gatvių) sostinės vieta, turinti unikaliai turtingą istoriją.

Šioje vietoje 15 a. įsikūrė auksakalių kaimelis, 16 a. – stiklo manufaktūros, o 17 a. čia įkurtas pirmasis žydų getas, dėl kurio kvartalas 200-us metų buvo aktyviausia miesto prekyvietė. Galvoju, kad savo patirtį ir žinias galėsiu panaudoti tam, kad ir daugiau miestų kvartalų būtų atrasti iš naujo.

Taip perrenginėju miestą. Vietokūra Lietuvoje yra pirmus žingsnius žengianti sritis ir man labai įdomu prie jos prisidėti savo žiniomis ir darbu.

Facebook @Stiklokvartalas
Instagram @stiklokvartalas

Miesto scenografija

Kartu su partneriais, įmone Adam Decolight sukurta senamiesčio rudens-žiemos apšvietimo instaliacija. Tam, kad atspindėti Stiklo kvartalo – vietos, kurioje kelis šimtus metų klestėjo stikladirbystė, identitetą, trys skirtingų spalvų instaliacijos sukurtos iš stiklo karoliukų imitacijos. Jos taip pat primena ilgaamžę tradiciją bučiuoti savo artimus linkint laimės ir gerovės po amalo šakele. Amalas auga ant daugelio medžių rūšių. Tradicija kabinti jo šakeles siekia Druidų laikus. Šiaurės šalių tautos naudojo jį kaip meilės ir draugystės ženklą.

Vilniaus senamiesčio gatvių galerija – Artearia

Stiklo kvartalo, Savičiaus gatvėse 2018m įkūrėme  šviečiančių meno instaliacijų galeriją. Šiuo metu jai dirbame kartu su Vartų galerija. Joje skirtingų menininkų instaliacijos keičiasi kas pusmetį, kurdami unikalų reiškinį, kuris padeda senamiesčiui pritraukti skirtingas kultūros mylėtojų bendruomenes, supažindina lankytojus su šiuolaikiniu tarpdisciplininio meno diapazonu.

Nuotraukoje mano kurta 2019 metų žiemos Amalų vainikų šviesos instaliacija.

Nori bendradarbiauti?

Susisiekime