Stiklo dizaino ir meno festivalis, Stiklo kvartalas, Vilnius

Bendruomeninis projektas, siekiant Vilniaus senamiesčio kvartale atgaivinti apmirusius polius ir sukurti kultūrinius maršrutus, pasakojančius unikalias istorijas, novatoriškai jas pateikiant pritraukti kultūros vartotojų, lėtojo turizmo mėgėjų grupes. Vilniaus senamiestyje yra Stiklių, Gaono, Žydų ir M. Antokolskio gatves apimantis kvartalas, kurį 2018 m. rudenį susirinkusi Verslo ir kultūros bendruomenė pavadino Stiklo kvartalu.

Tai visiems žinomas ir nežinomas senamiesčio rajonas, kurio istorijos dėl begalės sluoksnių ir besikeičiančių kultūrų liko nepapasakotos. Kuriu kvartalo identiteto pozicionavimą tam, kad jį iš naujo atrastų vilniečiai bei sostinės svečiai. Tai labai jauki, matoma, bet kartu paslėpta (nes yra šalia pagrindinių Vokiečių ir Didžiosios gatvių) sostinės vieta, turinti unikaliai turtingą istoriją.

Šioje vietoje 15 a. įsikūrė auksakalių kaimelis, 16 a. – stiklo manufaktūros, o 17 a. čia įkurtas pirmasis žydų getas, dėl kurio kvartalas 200-us metų buvo aktyviausia miesto prekyvietė. Galvoju, kad savo patirtį ir žinias galėsiu panaudoti tam, kad ir daugiau miestų kvartalų būtų atrasti iš naujo.

Taip perrenginėju miestą. Vietokūra Lietuvoje yra pirmus žingsnius žengianti sritis ir man labai įdomu prie jos prisidėti savo žiniomis ir darbu.

Facebook @Stiklokvartalas
Instagram @stiklokvartalas